Sunday, 1 December 2013

Stocking fillers for toddlers

When I was a kid, I had Päkapikk bring me little treats each day from the 1st to the 24th of December. As far as I can remember, it was mostly candy, tangerines and nuts. I intend to continue this lovely tradition with my own kid - starting this year. The only problem: Uku doesn't eat candy yet. So the selection of edible treats is still somewhat limited. Cranberry crisps by Mahlatööstus OÜ and muesli plates by Pagar Võtaks! bakery are big favourites, but other than those, my fantasy is exhausted.

So I've had a hard time coming up with other ideas. Here's a selection of other goods I have come up with. Some of them are too big for stocking fillers, and some of them perhaps too pricy, but all of there products have fascinated me for one reason or another.


1. Cranberry crisps by Mahlatööstus OÜ.
2. Children's flatware Jungle by Zwilling J.A. Henckels
3. 3D animal puzzle by Mamarella (currently sold out)
4. Rubber stamps by Hase Weiss
5. Chunky Knits Shoe Box by Paperchase


6. Racoon Storage Box by Mamarella 
7. Lego Duplo building plates (Lego building blocks are always a good idea, we, however, were missing the base plates)
8. Racoon Sweater by H&M
9. Finger paints by Eberhardt Faber
10. Ecotronic Zoo torch by WWF (not a toy, but definitely useful in the countryside, where we spend part of our time)


- - -

Mida võiks päkapikk tuua väikelapsele, kes kommi veel ei söö? Et söödava nänni valik on üsna piiratud (lemmikuteks on marjakrõpsud ja Pagar Võtaks! pagaritöökoha müsliplaadid), olen juba viimased kuu aega selle üle pead murdnud, et fantaasia kusagil 12. kuupäeva paiku otsa ei saaks ja päkapikk püssi (või sussi?) põõsasse ei viskaks. Siin on mõned valikud - mõned neist küll suuremad kui suss ja mõned lihtsa päkapikukraami jaoks ka ehk liiga hinnalised, aga kõigist neist asjust on vähemalt päkapikk ise ühel või teisel põhjusel vaimustusse sattunud.

Midagi muidugi võiks ka ise meisterdada, ning mõned ideed on kogunenud sellestki vallast, kuid mõtted vajavad eelnevat katsetamist, enne kui neist blogipostituse teen.

2 comments:

  1. Tõstan siinkohal käe - meie peres on sama probleem. 24 päeva jutti ei tahaks nagu oma pooleteise aastast last kommi-škokolaadiga toita... ;) Samas on ta veel sellises vahvas vanuses, kus ta veel ei oska midagi otseselt nõuda ja samas tundub talle kõik väga põnev, kui seda vaid õigesti esitleda. Nii et jah, ka meie pere päkapikkudel on sel aasta plaanis rohkem rõhku loomingulistele (loe šokolaadi-vabadele) kinkidele panna. :)

    ReplyDelete
  2. Hehee, jah, toidupoolise osas võiks ju küll neljaviljakrõbuskeid (meie elupäästjad!) kinkepakendisse pakkida ja eksklusiivse päkapikunoosina esitleda, aga endal tekiks kuidagi petise tunne. :D Nii olengi mõelnud, et sel aastal võiks siis põhirõhk olla mittesöödaval (aga kasulikul või vähemasti kasutust leidval!) nännil. Lahe oleks teada, mida teie pere päkapikuladu sisaldab. Jõmpsikad meil suht samavanused ja "probleemidki" küllap sarnased. :P

    ReplyDelete